مخبر: لازمه گسترش مناسبات اقتصادی تهران – هراره فعال شدن بخش خصوصی دو کشور است

معاون اول رئیس‌جمهور لازمه گسترش مناسبات اقتصادی فیمابین را فعال شدن بخش خصوصی دو کشور دانست و افزود: استفاده از ارزهای ملی دو کشور، رفع موانع پیش روی تبادلات مالی و بانکی و برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور می تواند گام های مهمی در توسعه مراودات و مناسبات اقتصادی دو کشور باشد.

مخبر: لازمه گسترش مناسبات اقتصادی تهران – هراره فعال شدن بخش خصوصی دو کشور است

به گزارش گروه سیاسی آیات گیلان، محمد مخبر عصر امروز (دوشنبه) در دیدار «کنستانتینو چیونگا» معاون اول رئیس‌جمهور زیمبابوه با قدردانی از حمایت‌های این کشور از جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی، تصریح کرد: باید تلاش کنیم بسترهای لازم برای توسعه مناسبات و ارتقاء سطح همکاری‌های فیمابین را فراهم کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور لازمه گسترش مناسبات اقتصادی فیمابین را فعال شدن بخش خصوصی دو کشور دانست و افزود: استفاده از ارزهای ملی دو کشور، رفع موانع پیش روی تبادلات مالی و بانکی و برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور می‌تواند گام‌های مهمی در توسعه مراودات و مناسبات اقتصادی دو کشور باشد.

مخبر همچنین با اشاره به دیدار و گفت‌وگوی رؤسای جمهور دو کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، پیگیری جدی مذاکرات انجام شده را پراهمیت ارزیابی کرد و از کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور خواست این تفاهمات را با جدیت دنبال کند تا هرچه زودتر شاهد اجرایی شدن این توافقات باشیم.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: توسعه و تعمیق روابط سیاسی نیازمند فراهم شدن بسترهای لازم برای ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی است که باید با تمرکز بر زمینه‌های همکاری مشترک، مناسبات تجاری تهران- هراره را گسترش دهیم.

مخبر با اشاره به دستاوردهای گسترده کشورمان در بخش‌های مختلف معدن، انرژی، فعالیت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین، از آمادگی تهران برای توسعه همکاری‌های در این بخش‌ها خبرداد.

«کنستانتینو چیونگا» که مسئولیت وزارت بهداشت این کشور را هم بر عهده دارد در این دیدار با اشاره به بازدیدهای میدانی خود از برخی شرکت‌های دانش‌بنیان و نمایشگاه‌های پزشکی، خواستار استفاده از توانمندی‌ها و تجربیات ایران در بخش‌های مختلف اقتصادی شد و گفت: هراره از حضور بخش خصوصی و شرکت‌های ایرانی برای فعالیت در زیمبابوه استقبال می‌کند.

معاون اول رئیس‌جمهور زیمبابوه با اشاره به اینکه ایران و زیمبابوه هر دو از تحریم‌های غیرقانونی رنج می‌برند، افزود: توسعه همکاری‌های فیمابین به ما کمک می‌کند تا بر تحریم‌ها و فشارها فائق آییم و استقلال خود را هرچه بیشتر تحکیم کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید