شورای اداری کرمان؛ از تاثیر انتقاد استاندار بر ایمیدرویی‌ها تا برنامه‌های امیدآفرین در دهه فجر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان از انتقاد استاندار نسبت به کوتاهی شرکت ایمیدرو در استان سخن به‌میان آورد و گفت: با توجه به انعکاس این انتقادها از سوی رسانه‌ و پیگیری‌های انجام شده جعفری مدیرعامل ایمیدرو پنجشنبه این هفته به جنوب کرمان سفر می‌کند.

شورای اداری کرمان؛ از تاثیر انتقاد استاندار بر ایمیدرویی‌ها تا برنامه‌های امیدآفرین در دهه فجر

 به گزارش آیات گیلان از کرمان، شورای اداری استان کرمان در حالی عصر امروز یازدهم بهمن‌ماه برگزار شد که امیر حسن‌زاده از انتقاد استاندار کرمان در شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی نسبت به کوتاهی شرکت ایمیدرو در استان سخن به‌میان آورد و تصریح کرد: با توجه به انعکاس این انتقادها از سوی رسانه و پیگیری‌های انجام شده جعفری مدیرعامل ایمیدرو پنجشنبه این هفته به جنوب کرمان سفر می‌کند.  مدیران با مردم «حاج قاسمی» برخورد کنند  در همین حال حجت‌الاسلام محمد صباحی خطیب جمعه کرمان اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک برگ از تاریخ اسلام است و مردم ما جان و مال و فرزندان خود را برای انقلاب دادند. وی تصریح کرد: برای هر صندلی مدیر در ایران ۷۰ شهید داده شده است و مسؤولان باید امانتدار و وفای به عهده داشته باشند و گره از کار مردم باز کنند و اتحاد جامعه را مورد تاکید قرار دهند و حاج قاسمی باشند و با همه با محبت برخورد کنند و جذب حداکثری داشته باشند. راهپیمایی ۲۲ بهمن را متفاوت برگزار می‌کنیم مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در سخنانی اظهار کرد: کمیته‌های ۲۶گانه ستاد دهه فجر استان کرمان همه اقشار جامعه را در برمی‌گیرند و جشن‌های دهه فجر باشکوه برگزار می‌شود. حسین انجم‌شعاع ادامه داد: بیش از ۵ هزار برنامه در سطح استان کرمان طی دهه فجر برگزار می‌شود که بیش از یک‌هزار برنامه در شهر کرمان است. وی بیان داشت: توجه به خانواده‌ها در برنامه‌ها و مراسم دهه فجر و ایجاد فضای شادی و نشاط مورد تاکید است و آیین ۱۲ بهمن سالروز ورود امام راحل به کشور فردا در سالن کارگر کرمان برگزار می‌شود. انجم‌شعاع خواستار همکاری و مشارکت در برگزاری باشکوه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در استان کرمان شد و خاطرنشان کرد: امسال راهپیمایی را متفاوت از سال‌های قبل برگزار می‌کنیم و بنا داریم جشن انقلاب و راه‌اندازی غرفه‌های متنوع را در مسیر راهپیمایی داشته باشیم. وی با اشاره به حضور ۲۰۰ هزار نفری کرمانی‌ها در آیین راهپیمای ۲۲ بهمن تصریح کرد: دشمن می‌خواهد، مردم را از نظام دور کند و ان‌شاء‌الله بتوانیم جواب دشمن را در راهپیمایی ۲۲ بهمن بدهیم. بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۱۶۹۶ پروژه در دهه فجر در عین حال معاون امور عمرانی استاندار کرمان استان اظهار داشت: یک هزار و ۶۹۶ پروژه در استان کرمان طی دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد و یا کلنگ‌زنی می‌شود. سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی ادامه داد: طی دهه فجر امسال یک هزار و ۲۹۰ پروژه افتتاح و ۳۱۸ پروژه کلنگ‌زنی می‌شود و بیشترین پروژه‌ها مربوط به جیرفت و کرمان است. وی افزود: هر پروژه قابل بهره‌برداری حدود ۵ میلیارد تومان و هر پروژه در حال کلنگ‌زنی حدود ۹ میلیارد تومان هزینه در بردارد.

عملیات روانی دشمن بر بعضی مسؤولان هم تاثیر گذاشته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان نیز در سخنانی اظهار داشت: با توجه به عملیات روانی دشمن بعضی از مسؤولان هم باور کرده‌اند که جمهوری اسلامی خدمت نکرده است، اما ما باید پیشرفت‌های نظام اسلامی را ببینیم و آنها را فراموش نکنیم. امیر حسن‌زاده با اشاره به راه‌اندازی سامانه نانی‌نو، اضافه کرد: میزان مصرف آرد و تخلفات در این سامانه مشخص می‌شود و این در حالی‌ست که همه می‌گویند دولت سیزدهم کار نکرده است، اما به فرموده رهبری همه دولت‌ها کار کرده‌اند و دولت سیزدهم هم کارهایی انجام داده که کسی جرات انجام آن را نداشته است. وی ادامه داد: هرساله دولت در حالی برای تامین میوه شب عید ورود می‌کرد که ۴۴ درصد میوه‌ها هدر می‌رفت و دولت ۷۸۰ میلیارد تومان ضرر کرد، اما امسال دولت گفت، پول نمی‌دهم و استان باید میوه شب عید را مدیریت کند. انتقاد استاندار مدیرعامل ایمیدرو را راهی جنوب کرمان کرد حسن‌زاده خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران بسیاری به ما مراجعه می‌کنند و فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در استان کرمان وجود دارد و این فرصت‌ها برای نظام هست و در بیرون از کشور بهتر از ما قدر نظام را می‌دانند. وی یادآور شد: طی دهه فجر امسال ۹۹ پروژه بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری بیش از ۴ هزار میلیارد تومانی با بیش از ۲ هزار نفر اشتغال مستقیم در استان کرمان افتتاح می‌شود. معاون استاندار کرمان اضافه کرد: تسهیلات تبصره ۱۸ به استان کرمان اختصاص داده نشده است، اما از تبصره ۱۶، یک هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خرد پرداخت شده است. حسن‌زاده از بخش خصوصی، مسؤولان و فرمانداران خواست پای کار بیایند و کمک کنند و گفت: رشد اقتصادی استان کرمان ۴.۵ است اما رقم ۷.۷ را برای استان دیده‌اند که می‌توانیم به این رقم برسیم. وی همچنین از انتقاد استاندار کرمان در شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی نسبت به کوتاهی شرکت ایمیدرو در استان سخن به‌میان آورد و تصریح کرد: با توجه به انعکاس این انتقادها از سوی رسانه و پیگیری‌هیا انجام شده جعفری مدیرعامل ایمیدرو پنجشنبه این هفته به جنوب کرمان سفر می‌کند. پایان پیام/۸۰۰۱۹/ب

دیدگاهتان را بنویسید