جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس که ۲۰ عنوان جهانی در ورزش دارد

علی امینی جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس است که در رشته‌های شنا و تیراندازی ۲۰ عنوان جهانی کسب کرده است.

جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس که ۲۰ عنوان جهانی در ورزش دارد

به گزارش آیات گیلان از اصفهان، خود را این‌گونه معرفی می‌کند؛ علی امینی جانباز ۷۰ درصد هشت سال دفاع مقدس که بعد از جنگ تحصیل و ورزش را شروع کردم تا در سنگر دیگری برای بالا نگه داشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش کنم. صحبت‌های خود را این‌طور ادامه می‌دهد: در ۱۴ سالگی به جبهه رفتم، وظیفه شرعی بود که هرانسانی که عقاید مذهبی و وطنی داشت، باید انجام می‌داد؛ به خاک کشور تجاوز شده بود و دشمن در حال تصرف شهرها بود و امثال شهدا و جانبازان باید جلوی آن‌ها را می‌گرفتند.

  لطف خدا می‌داند که در آن سن و سال و موقعیت این راه را انتخاب کرده و ابراز خوشحالی می‌کند که این راه را انتخاب کردم و یک عمر افسوس نخورده که چرا به جبهه نرفته است. می‌گوید این راه خطراتی داشت که البته برای من نعمت بود و با شوق تعریف می‌کند: در عملیات محرم جانباز شدم، در عملیات مقدماتی دست راستم بی‌حس شد ولی حس آن بعد از مدتی برگشت اما در عملیات اصلی بر اثر برخورد خمپاره دست چپ و هر دو پا قطع شد.

  با این وجود بار دیگر به جبهه رفتم و شیمیایی و ضایعه نخاعی شدم، از دورانی که به جبهه رفتم، به دنبال رسیدن به نتیجه مطلوب در هرکاری بودم و به همین دلیل بعد از جنگ به تحصیل پرداختم، در کنار درس کار می‌کردم و ورزش را ادامه دادم؛ علی امینی وقتی این صحبت‌ها را انجام می‌داد ذره‌ای شک در صدایش نبود. از حضورش در ورزش می‌گوید که بسکتبال و تنیس روی میز بازی می‌کرده اما در نهایت شنا و تیراندازی را دنبال کرده است، رشته‌هایی که در اسلام به آن سفارش شده بود؛ همچنین در رشته‌های تیراندازی، شنا، دارت و سه‌گانه به عضویت تیم ملی درآمده و همچنان به ورزش قهرمانی ادامه می‌دهد.

  این جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس ادامه می‌دهد: با وضعیت جسمانی که داشتم، ورزش در این رشته‌ها سخت بود اما تصمیم گرفتم که ادامه دهم؛ بیش از ۵۰۰ مقام کشوری کسب کردم و در سطح جهانی ۲۰ عنوان در رشته‌های شنا و تیراندازی به دست آوردم. در پایان اشاره به وضعیت جامعه می‌کند و بیان می‌کند: انسان باید وضعیت زمان خود را بشناسد، جوانان کنونی خیلی بافهم، باشعور و باسوادتر از گذشته هستند و در امورات مختلف این موضوع را نشان داده‌اند؛ به جوانان کشور امیدوارم و آن‌ها را بسیار دوست دارم.

  در پایان اعتقاد دارد که باید جوانان را در راه صحیح قرار داد، حرف و عمل مسؤولان باید یکی باشد و خودمان درست عمل کنیم تا جوانان با الگو‌گیری درست عمل کنند. پایان پیام/۶۳۰۹۰/

دیدگاهتان را بنویسید