تاجگردون به مجلس بازگشت، وزرای احمدی نژاد ماندگار شدند /خط قرمز روی اسم نماینده تندرو مخالف برجام +جدول

با اعلام رسمی نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس برخی چهره‌های باسابقه پارلمان چون پزشکیان، حاجی بابایی و جعفر قادری در سمت نمایندگی مجلس ابقا شدند.

تاجگردون به مجلس بازگشت، وزرای احمدی نژاد ماندگار شدند /خط قرمز روی اسم نماینده تندرو مخالف برجام +جدول

به گزارش آیات گیلان، جمعه‌ای که گذشت یا همان ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، یکی دیگر جمعه‌های انتخاباتی در سیاست بود و تکلیف ۴۵ کرسی بلاتکلیف مجلس دوازدهم تعیین شد. انتخاباتی که دور اول آن، با حضور حداقلی اعتدالیون و اصلاح‌طلبان و حضور چشمگیر اصولگرایان و نورسیدگان این جریان در ۱۱ اسفندماه سال گذشته برگزار شد و سرنوشت ۲۴۵ کرسی آن مشخص شده بود.

نتایج انتخابات دور دوم با حضور ۹۰ کاندیدا، از نخستین ساعات پایان رأی گیری (ساعت ۲۲ روز ۲۱ اردیبهشت)، ابتدا به صورت غیررسمی و با فاصله کوتاه به صورت رسمی در رسانه‌ها منتشر شد و بر همین اساس، ۱۲ نماینده دیگر مجلس دوازدهم توانستند با کسب آرای مردم در سمت نمایندگی ابقا شوند، تا ۱۱۹ نماینده مجلس یازدهم، شانس حضور دوباره در پارلمان آینده را داشته باشند.
فرهنگی و میرتاج‌الدینی حذف شدند، مخالف صیانت ماندگار شد

بررسی تغییرات در استان آذربایجان شرقی نشان از آن دارد که چهره هایی چون علیرضا منادی‌سفیدان، غلامرضا نوری قزلجه، مسعود پزشکیان و روح الله متفکر آزاد توانستند با پیروزی بر رقبای خود بار دیگر ردای نمایندگی بر تن کنند. در این میان، حذف چهره‌هایی چون محمدحسین فرهنگی و محمدرضا میرتاج‌الدینی که سال‌ها سابقه نمایندگی در کارنامه خود دارند، از شگفتی های این انتخابات بود.

دیدگاهتان را بنویسید